Укртехмедслинг - трансобтураторный субуретральный слинг для лечения недержания мочи у женщин

Укртехмедслинг - трансобтураторный субуретральный слинг для лечения недержания мочи у женщин

1. Трансобтураторний субуретральний слінг для лікування нетримання сечі у жінок. В набір «Укртехмедслінг» входять (мал. 1):
 
1 - правий та лівий гвинтовий трансобтураторний перфоратори (мал. 1.1; мал.1.2);
2 - атравматичний крилатий провідник (мал. 1.3); 
3 - поліпропіленова стрічка довжиною 45см та шириною 1,2см (мал. 1.4) ; 
4 - поліхлорвінілова трубка діаметром 0,4см та довжиною 40см (мал. 1.5); 
5 – атравматичні голки (2) з лавсановими нитками (довжиною 20см) для фіксації поліхлорвінілової трубки до гвинтових трансобтураторних перфораторів (мал. 1.6); 
6 – дві пари атравматичних голок з лавсановими нитками (довжиною 20см) для фіксації поліпропіленової стрічки до поліхлорвінілової трубки (мал. 1.7). 
ursit_1.jpg

 Мал. 1. Загальний вигляд набору «Укртехмедслінг». 

ursit_2.jpg

 Мал. 1.1. Правий гвинтовий трансобтураторний перфоратор. 

ursit_3.jpg

 Мал. 1.2. Лівий гвинтовий трансобтураторний перфоратор.

ursit_4.jpg

 Мал. 1.3. Атравматичний крилатий провідник. 

ursit_5.jpg

 Мал. 1.4. Поліпропіленова стрічка довжиною 45см та шириною 1,1см. 

ursit_6.jpg

 Мал. 1.5. Поліхлорвінілова трубка діаметром 0,4см та довжиною 40см. 

ursit_7.jpg

 Мал. 1.6. Атравматичні голки подвійні (2 шт.) з лавсановими нитками (довжиною 20см) для фіксації поліхлорвінілової трубки до гвинтових трансобтураторних перфораторів. 

ursit_8.jpg

 Мал. 1.7. Атравматичні голки одинарні (2 шт.) з лавсановими нитками (довжиною 20см) для фіксації поліпропіленової стрічки до поліхлорвінілової трубки. 

Набір призначений для лікування стресового нетримання сечі (нетримання сечі при напруженні) у жінок в результаті гіпермобільності уретри чи/та недостатності сфінктерного апарату уретри. Набір повинен використовувати лікар, який має досвід хірургічного лікування стресового нетримання сечі. Набір стерильний, для одноразового використання. Гвинтовий трансобтураторний перфоратор складається із пластикової ручки та сталевого гвинтоподібного перфоратора для правої та лівої руки. На дзьобі провідник загострений та має отвір діаметром до 2мм для прошивання та фіксації поліхлорвінілової трубки до перфоратора. Атравматичний крилатий провідник сприяє проведенню гвинтових перфораторів через затульні отвори таза без травмування оточуючих тканин та органів. 

2. Інструкція по використанню трансобтураторного субуретрального слінгу «Укртехмедслінг» 

2.1. Пацієнтка знаходиться в дорзальній літотомічній позиції із зігнутими стегнами над животом (в гінекологічному кріслі). Сідниці повинні знаходитись на рівні краю стола. 

2.2. Хірургічне втручання виконують під реґіонарною (спинномозковою або перидуральною ) анестезією чи інтубаційним наркозом. 

2.3. При необхідності кращої візуалізації передньої стінки піхви та уретри статеві губи розводять чи фіксують шовковими лігатурами до шкіри. 

2.4. В сечовий міхур вводять уретральний катетер Фолі №18 Сh та спорожнюють сечовий міхур.

2.5. Проводять дві умовні горизонтальні лінії: одна на рівні зовнішньго отвору уретри, інша - на 2см вище першої. Маркують вихідні місця перфоратора з кожного боку: на 2см латеральніше складки стегна по верхній умовній лінії (мал. 2). Можливо маркувати ці місця шляхом розсічення шкіри гострим кінцем скальпеля. 

ursit_9.jpg
  Мал. 2. 

2.6. Виконують розріз слизової передньої стінки піхви на відстані 1см від зовнішньго отвору уретри та довжиною до 1см. Використовують затискач Allis для тракції передньої стінки піхви. Виділяють парауретральні тканини в ділянці середньої третини уретри, для цього використовують вигнуті ножиці. Проводять латеральну парауретральну дисекцію під кутом 45° до середньої лінії (площини) ножицями, орієнтованими у вертикальній площині (мал. 3). 
ursit_10.jpg

Мал. 3. 

Дисекцію продовжують у напрямку з`єднання тіла лобкової кістки з низхідною дугою лобкової кістки. Для досягнення затульного отвору проводять канал діаметром 5-7мм та довжиною до 5см. Дисекція глибиною більше 5см може привести до потрапляння в таз (простір Retzius). 

2.7. Вводять атравматичний крилатий провідник в дисекційний канал до низхідної дуги лобкової кістки та затульної мембрани увігнутою стороною до лиця хірурга (мал. 4). 
ursit_11.jpg
 Мал. 4. 

Втрата резистентності свідчить про проходження провідника через затульну мембрану. Якщо виникають труднощі при проведенні провідника виконують повторну дисекцію каналу ножицями. При проведенні гвинтового перфоратора через правий обтураторний канал використовують правий перфоратор, який беруть у ліву руку (мал. 4). Перфоратор проводять по атравматичному крилатому провіднику через затульну мембрану, видаляють провідник і тримають його стерильним для застосування з протилежного боку. 

2.8. Ручку гвинтового перфоратора переводять у вертикальне положення до підлоги (ніколи не дозволяйте ручці перфоратора бути орієнтованою паралельно до підлоги) (мал. 5). 
ursit_12.jpg
Мал. 5. 

2.9. Дзьоб перфоратора повинен вийти через мітку на шкірі стегна (мал. 6). 
ursit_13.jpg
Мал. 6. 

2.10. До дзьоба перфоратора прикріпляють поліхлорвінілову трубку та фіксують її шляхом прошивання атравматичною голкою з лавсановою лігатурою через отвір на дзьобі перфоратора (мал. 7, 8). 
ursit_14.jpgursit_15.jpg
  Мал. 7.  Мал. 8. 

2.11. Зворотнім рухом виводять перфоратор в рану піхви, при цьому поліхлорвінілова трубка проводиться по каналу. Від’єднують перфоратор від трубки шляхом пересічення лавсанової лігатури. Прошивають поліпропіленову стрічку одною із подвійних голок, а потім голки проводять через поліхлорвінілову трубку з внутрішнього боку на зовнішню поверхню (мал. 9), зрізують голки з лігатури, підтягуючи за кінці лігатури вводять стрічку в просвіт поліхлорвінілової трубки, зав’язують кінці лігатури ззовні трубки (мал. 10). 
ursit_16.jpgursit_17.jpg
 Мал. 9. Мал. 10.

 2.12. Тягнуть стегновий кінець поліхлорвінілової трубки, при цьому стрічка проводиться по каналу на стегно, де її від’єднують від трубки (мал. 11). 
ursit_18.jpg
Мал. 11. 

2.13. Повторюють подібну процедуру з лівого боку, при цьому використовують лівий перфоратор та інший кінець поліпропіленової стрічки (мал. 12). 
ursit_19.jpg
Мал. 12. 

2.14. Стрічку без перекруту встановлюють під середньою частиною уретри без натягу. Наповнюють сечовий міхур 250-300мл розчину фурациліну, катетер Фолі видаляють. Натискуючи поштовхоподібними рухами на надлобкову ділянку та підтягуючи кінці стрічки добиваються припинення виділення розчину із зовнішнього отвору уретри. Кінці стрічки на стегнах зрізають та ховають під шкіру. Останню зашивають шовковими лігатурами. Зашивають розріз піхви вікриловими (2-0 USP) лігатурами. Цистоскопію виконують при необхідності виключення пошкодження перфоратором сечового міхура. Встановлюють уретральний катетер Фолі №18-20 Ch на 2-3 дні. 

3. Протипоказання. Трансобтураторний субуретральний слінг протипоказаний : 

3.1 . вагітним; 

3.2 . жінкам, що планують пологи природнім шляхом; 

3.3. пацієнткам що знаходяться на антикоагулянтній терапії; 

3.4. пацієнткам з інфекцією сечових шляхів та статевих органів. 4. Особливості використання набору «Укртехмедслінг» та міри застереження. 

4.Особливості використання набору «Укртехмедслінг» та міри застереження             

4.1. Трансобтураторний субуретральний слінг повинен виконувати кваліфікований хірург (уролог, гінеколог) який пройшов спеціальні курси, знає анатомію таза та стегна для запобігання пошкодження великих судин, нервів, сечового міхура та кишечника. 

4.2. З обережністю використовують у хворих на цукровий діабет. 

4.3. Після трансобтураторного слінгу зустрічаються випадки післяопераційної кровотечі, тому клопітливо та уважно необхідно відноситись до будь-яких симптомів до виписки хворої із стаціонару. 

4.4. Хоча пошкодження сечового міхура зустрічається вкрай рідко при трансобтураторному слінгу цистоскопія необхідна при підозрі на пошкодження сечового міхура.

4.5. Необхідно бути впевненим, що поліпропіленова стрічка знаходиться під середньою частиною уретри. 

4.6. Не виконуйте операцію у випадках можливого інфікування хірургічного поля. 

4.7. Пацієнтку необхідно попередити про можливий рецидив нетримання сечі після слінгової операції у разі вагітності. У жінки після трансобтураторного слінгу вагітність повинна бути розрішена шляхом кесаревого розтину. 

4.8. Пацієнтку необхідно попередити про обмеження фізичних навантажень на протязі 3-4 тижнів після ооперації та статевих зносин на 1 місяць. 

4.9. Пацієнтку інструктують про необхідність звернення до хірурга у разі виникнення дизурії, кровотечі чи інших симптомів. 

4.10. Нетривала біль у нозі на протязі 24-48 годин після операції може бути усунена прийомом анальгетиків. 

4.11. Як і при інших субуретральних слінгових операціях можливо очікувати виникнення гіперактивності детрузора. 

4.12. Хворим обовязково призначають передопераційну антибактеріальну терапію. 

5. Побічні реакції. 

5.1. Можливі пошкодження судин, нервів, сечового міхура, уретри та кишечника під час проведення перфоратора, які вимагатимуть повторного хірургічного втручання; 

5.2. Можливе запалення рани піхви, ерозія та утворення фістули у результаті знаходження у рані стороннього тіла; 

5.3. В результаті стиснення стрічкою уретри можлива тимчасова чи тривала затримка сечі. 

6. Умови зберігання. 

6.1. Рекомендовано зберігати набір «Укртехмедслінг» при температурі не вище +25 С в умовах відсутності вологості та прямих сонячних променів.

все отзывы

У этой новости нет отзывов. Будьте первым!

Оставить отзыв

Капча