БИОКЕРАМИКА Cerdac ОПТИМАЛЬНОЕ РЕШЕНИЕ ДЛЯ ПРИРОДНОГО ЛЕЧЕНИЯ РАН

БИОКЕРАМИКА Cerdac ОПТИМАЛЬНОЕ РЕШЕНИЕ ДЛЯ ПРИРОДНОГО ЛЕЧЕНИЯ РАН

СЕРДАК™ ВИРІБ МЕДИЧНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ РАН З БІОКЕРАМІЧНИМИ ГРАНУЛАМИ

Що таке Cerdak?

Виріб медичного призначення (ВМП) -  пов’язки Cerdak це новітній засіб лікування ран, який відрізняється від інших засобів, що застосовувалися в медицині раніше, своїм зовнішнім виглядом, способом застосування, дією та ефективністю впливу на поранення. Завдяки своїй дії та складу даний виріб не є просто медикаментом чи  медичною пов’язкою.

Даний виріб складається з нетканого пакету-саше, заповненого мікропористими керамічними гранулами. Лише одна зі сторін пакету-саше має клейку поверхню, що запобігає прилипанню пов’язки до рани під час її зміни чи знімання.

В чому унікальність даного методу лікування ран? 

Пакет Cerdak являється засобом для лікування ран, який не лише покриває  та захищає рану, а й забезпечує оптимальний процес загоєння, створюючи для цього сприятливі умови. Застосування даного засобу передбачає поглинання та утримання керамічними гранулами надлишкової рідини, що виділяється з рани, таким чином створюючи бактеріостатичні умови для загоєння.

Високий рівень абсорбції керамічних гранул дозволяє позбавитися надлишкової рідини, що виділяється з рани, та утримувати цю рідину в абсорбуючій структурі. Процес протікання виділеної з рани рідини та її взаємодії з керамічними гранулами можна попередити за умови, що ці гранули не стали перенасиченими вологою.

Мікро-вологий шар залишається на рані, забезпечуючи загоєння вологої рани, при цьому кисень вільно потрапляє в рану між гранулами.

За своїм складом керамічні гранули являються інертною речовиною, тобто хімічна взаємодія тіла (рани) з керамічними гранулами не відбувається. При використанні пакету Cerdak не застосовуються жодні інші мазі, оскільки це може зашкодити нормальному процесу загоєння. 

При застосуванні пакету Cerdak для лікування більшості типів ран біль поступово зменшується, а запальний процес зникає. Своєчасне лікування даним виробом з керамічними гранулами сприяє утворенню нового шкіряного покрову з мінімальними шансами рубцювання. Більш того, шкіра має гарний вигляд.

Використовувати ВМП Cerdak може кожен

 • Зручність використання ВМП Cerdak дає змогу пацієнтам лікуватися вдома самостійно або під наглядом медперсоналу;
 • ВМП Cerdak пройшов клінічне тестування за найбільш складних несанітарних умов. Люди, які проживають у дуже бідній сільській місцевості та не мають основних побутових зручностей, успішно використовували даний виріб вдома. У більшості випадків неосвічені пацієнти можуть дуже швидко навчитися як застосовувати виріб, просто прочитавши  інструкцію.
 • При зміні пов’язки рану не потрібно чистити, окрім випадків коли в рані якщо є нагноєння.
 •  Даний виріб не завдає шкоди навколишньому середовищу, тому його можна викидати в  смітники, а також закопувати та спалювати.

Не буває завеликих чи замалих ран

ВМП Cerdak можна застосовувати для лікування майже всіх видів ран, і не завдяки його „чудодійності”, а завдяки створенню закономірного, послідовного процесу загоєння.

Цей натуральний продукт забезпечує ефективний процес загоєння ран. Спектр дії – рани різного типу та розміру.

ВМП Cerdak – це завжди доступно

 • ВМП Cerdak виробляється в Південній Африці, в зв’язку з цим рівень цін може контролюватися.
 • Стратегія компанії направлена на виготовлення даного виробу, доступного за ціною для кожного, навіть для найбідніших верств населення..
 • Заощадження робляться за рахунок мазей, дезинфікуючих засобів, очисних розчинів та ін.
 • Так як рана виділяє меншу кількість ексудату (запальний процес послаблюється), ВМП Cerdak можна накладати на рану на довший період, і тим самим заощаджувати на цьому.
 • Виріб запобігає виникненню сепсису чи інших проблем, що також сприяє заощадженню.
 • Пацієнти рідше потрапляють в лікарню, а ті, хто лікується в лікарні, мають змогу раніше повернутися додому, оскільки лікування ран можна завершити вдома.
 • Завдяки ВМП Cerdak можна уникнути дорогих операцій, таких як, наприклад, ампутація.

CERDAK BASIC                                CERDAK AEROCLOTH                           CERDAK AEROFILM
 
CERDAK DRYDOCS                         CERDAK DIGITIP                                  CERDAK CAVITY

 

 

Застосовування ВМП Cerdak

При застосуванні даного виробу слід дотримуватись основних принципів хірургічного лікування ран:

 • Ретельно очистіть рану, використовуючи 0,9% розчин хлориду натрію або дезинфікуючий розчин для м’якої очистки.
 • Очистіть рану від будь-яких сторонніх тіл.
 • Введіть пацієнтам 0,5 мл правцевого анатоксину, якщо за останній час не було зроблено щеплення або якщо рана забруднена.
 • Пацієнти, у яких спостерігається серйозне зараження рани з набряками, а також проникнення інфекції в нижні шари тканини, повинні приймати антибіотики та анальгетики / нестероїдні протизапальні ліки.
 • Пацієнти з хронічними, рецидивними ранами, що не загоюються, повинні пройти обстеження на захворювання цукровим діабетом.

       Обробка та накладання засобу

 

·        Після ретельної обробки рани, накладайте ВМП Cerdak на поверхню рани неклейкою (гладкою) стороною пакету-саше. Керамічні гранули не можна видаляти з пакету-саше.

·        Накладання марлі на рану чи під низ не є обов’язковим. Не рекомендується використання інших мазей, кремів та присипок разом з ВМП Cerdak, оскільки це може зашкодити ефективній дії даного засобу.

·        Пакет-саше Cerdak повинен повністю прилягати до всієї рани.

·        Якщо використовується ВМП Cerdak Basic (неклейкий), тоді пакет-саше прикріплюється за допомогою пластиру або бинта.

·                 У більшості випадків ВМП Cerdak накладається на 1-3 дні. Проте час заміни пов’язки залежить від стану рани та кількості виділеної рідини, тому її заміну можна здійснювати як через 6 годин, так і через 6 днів. Пов’язку слід регулярно перевіряти, щоб уникнути перенасичення вологою гранул, які містяться в пакеті-саше, так як дія ВМП Cerdak не буде ефективною. Якщо виріб застосовується як первинний перев’язочний матеріал, його можна залишати навіть на період до 6 днів.  

                     Зміна пов’язки

 

 • Після першого накладання необхідно перевіряти зовнішню сторону пов’язки Cerdak. Якщо візуально видно, що 50% її поверхні змінило колір, а сама пов’язка є досить зволоженою, необхідно її змінити. Пов’язки, які накладаються на рани, що виділяють велику кількість ексудату, потрібно на початковому етапі змінювати кожні 6-12 годин, але це виняткові випадки.  
 • Процес заміни ВМП Cerdak є таким же простим, як і процес знімання  старої пов’язки та накладання нової, який було описано вище. Рана обробляється повторно у тих випадках, якщо є гній, який у свою чергу може затримувати відповідну дію капілярності кераміки та перешкоджати процесу загоєння. Рану необхідно обережно очистити від гною за допомогою марлі, змоченої в ізотонічному розчині.
 • Пацієнти також можуть замінити ВМП Cerdak вдома, не боячись занести інфекцію, якщо виконувати процедуру чистими руками. Необхідна інструкція додається.

У разі розриву пакету-саше під час його заміни, гранули, що розсипалися, не зашкодять рані. Рану потрібно просто очистити ізотонічним розчином або чистою водою.

 

Вказівки щодо використання ВМП Cerdak

 • Не здирайте кірку, яка утворилася на рані під поверхнею ВМП Cerdak. Отриманий досвід дає змогу стверджувати, що завдяки природній бактеріостатичній дії кераміки, бактерії під кіркою не розмножуються. Кірка відпадає природнім шляхом, коли епітелій повністю покриває поверхню рани.
 • У разі виникнення непередбачених ускладнень, які не пов’язані з використанням ВМП Cerdak, та якщо очікуване загоєння рани не відбувається, необхідне втручання медперсоналу. Можуть виникнути наступні проблеми:

1.      Рана може почервоніти, почати боліти, набрякнути, що вказує на можливе зараження;

2.      Порушена циркуляція крові, що також перешкоджає процесу загоєння;

3.      Може спостерігатися набряк кінцівки, що вимагає застосування еластичної панчохи, яка служила б опорою, або підняття кінцівки вище положення тіла.       

4.      Недостатнє харчування або обезводнення рани можуть перешкодити процесу загоєння.

 • ВМП Cerdak потрібно зберігати в сухому місці та захищати від вологості, яка може потрапити не з рани. Після прийняття ванни чи душу необхідно змінити пов’язку або використовувати водостійкий ВМП Cerdak Aerofilm.
 • Лікування рани ВМП Cerdak відбувається до повного загоєння. Не слід використовувати інші типи перев’язки після того, як почали застосувати ВМП Cerdak.

 

Застосування ВМП Cerdak для лікування ран різних розмірів

Розмір

Застосування

30х30мм, 25х50мм:

тілесне поранення

Порізи, легкі рани, укуси комах, початкова біопсія, нариви, тілесні поранення, отримані під час кріотерапіїї; незначне септичне зараження нігтьового валика, незначні опіки, поранення пальців.

50х50мм, 50х100мм

Виразки на нижній частині ноги та інші виразки, невеликі опіки, порізи, укуси, рвані рани, пролежні, виразки та рани при цукровому діабеті, травматичні пошкодження, септичні рани, рани, отримані шляхом хірургічного втручання.

100х100мм, 100х150мм:

Кровоточиві рани, пролежні, виразки.

45х150мм,    45х200мм, 45х300мм:

Післяопераційні рани, дегисценція рани (розходження країв рани).

 

Коментарі медпрацівників:

Нейрохірург (Netcare Hospital Group)

„У свої практиці я постійно використовував ВМП Cerdak для лікування ран і можу сказати, що результати досить успішні. Застосування ВМП Cerdak  показало, що це досить безпечний, високоефективний та доступний виріб медичного призначення, що дає змогу лікувати хронічні рани. Я спостерігав зменшення набряклості та запального процесу у пацієнтів з інфікованими ранами нижньої частини хребта, а також з черепними ранами. Лікарі також радили медперсоналу застосовувати ВМП Cerdak для лікування пролежней, що виникли у хворих з пошкодженим спинним мозком. Було досягнуто прекрасних результатів під час лікування як під наглядом медперсоналу, так і в домашніх умовах. Беручи до уваги всі вище згадані переваги даного засобу, при лікуванні пацієнтів я в першу чергу  використовую саме цей препарат, адже результати справді відмінні.”

Ортопедичний хірург (Afrox Hospital Group)

„Я активно використовував ВМП Cerdak при лікуванні різних хронічних ран і результати мене просто вразили. Згодом я помітив не лише прискорену грануляцію, зменшення запального процесу, а й активне утворення епітелію, тому впевнено можу сказати, що у сучасній медицині при застосуванні інших пов’язок таких результатів ще не було. Я навіть досить успішно використовував даний виріб для лікування запалення кісного мозку, так як Принцип Паппінау зараз майже не застосовується, тому що його результати не є втішними.

Коли я застосовував ВМП Cerdak під час лікування складних післяопераційних ран, я використовував водостійкий тип виробу. На моє здивування, після 1-тижневого застосування засобу рани стали зовсім сухі та абсолютно чисті, при чому не було жодних проявів запалення, а процес загоєння помітно прогресував, чого не спостерігалося при застосуванні інших перев’язочних матеріалів. Під час лікування та здійснення заміни засобу не застосовувалися жодні інші антисептичні мазі. Тепер я активно використовую ВМП Cerdak для лікування більшості післяопераційних ран, що і рекомендую робити всім.”

Хірург загальної практики (Netcare Hospital Group)

„Протягом останніх 2 років я постійно використовую ВМП Cerdak як основний перев’язочний матеріал, при чому результати просто вражаючі. Беручи до уваги мій особистий досвід, я вважаю, що застосування Cerdak можна асоціювати з невеликим ризиком зараження, а також зменшенням запального процесу при контакті з шовним матеріалом. Я постійно використовую даний виріб для лікування післяопераційних ран. В моїй практиці не спостерігалися випадки поганого перенесення пацієнтами даного засобу під час місцевого або систематичного застосування. ВМП Cerdak чудово допомагає при лікуванні вторинних ран, таких як виразки при веностазі та  цукровому діабеті, а також застосовується для дезинфекції гранульованих ран. Досвід використання ВМП Cerdak при лікуванні як первинних, так і вторинних ран, є лише моїм власним досвідом, але я вважаю, що подальше дослідження застосування даного виробу підтвердить мої клінічні спостереження.”

Пластичний хірург (Afrox Hospital Group):

„Мій досвід використання ВМП Cerdak як перев’язочного матеріалу у сфері пластичної хірургії показує, що застосування даного засобу дає чудові результати при лікуванні кровоточивих ран, травм, а також ран з ускладненнями. Найбільш рідкісний випадок трапився з пацієнтом з іншої лікарні, в якого були відкриті переломи передпліччя і який втратив верхні тканини шкіри, так як у нього була рвана рана. На рани постійно наносився крем, тому спостерігалося омертвіння тканини та неприємний запах. Після хірургічної обробки рани було застосовано ВМП Cerdak відповідного розміру; заміна пов’язки здійснювалася кожен день. Згодом рана почала загоюватися, а слід дефекту на поверхні шкіри поступово зменшувався. Після однотижневого використання даного виробу рана затягнулася і була проведена пересадка шкіри. Пересадка пройшла успішно і пацієнта було виписано з госпіталю. Я продовжую використовувати ВМП Cerdak у своїй практиці і також рекомендую всім використовувати даний препарат.”

Медсестра (Durban):

„Дана пов’язка дуже добре тримається на рані протягом декількох днів. Виріб має високий рівень абсорбції та є без сумніву зручним у використанні при лікуванні пацієнтів. Важливим фактором є також економія часу та забезпечення грануляції тканин. Після зняття пов’язки рана чиста та має здоровий колір, що прискорює процес одужання пацієнта.”

Клінічні показники та окремі випадки

Кровоточиві рани

Кровоточиві рани потрібно охолоджувати прохолодною водою протягом 2-3 годин.

ВМП Cerdak можна застосовувати при опіках усіх ступенів, проте, при опіках 3-го ступеня спочатку слід здійснити хірургічну обробку з метою відділення струпу (обпечених, мертвих тканин). Після очищення місця опіку 3-го ступеня можна застосовувати ВМП Cerdak.

Випадок 1: 26-річна жінка отримала опік ноги 2-го ступеня при контакті з вихлопною трубою мотоциклу. ЇЇ лікували за допомогою ВМП Cerdak, щоденно змінюючи пов’язку в домашніх умовах. Використовувалися також захисні прокладки Myprodol 2b.d. p.r.n. Лікування закінчилося через 21 день, після чого ще 6 тижнів накладався крем з вітаміном А. 


 


Випадок 2: 3-річна дитина отримала опік 2-го ступеня більшої частини спини, випадково перекинувши на себе гарячий чайник. Опікові пухирі було ліквідовано; під час 11-денного лікування дитина приймала лише парацетамол для перорального прийому; регідратація тривала  перших 2 дні. Заміна перев’язки Cerdak здійснювалася кожні 2 дні, при чому пацієнт не приймав жодних анальгетиків.

Якщо ВМП Cerdak прилип до рани, пакет-саше необхідно змочити водою. При повному насиченні рідиною засіб легко відділяється від рани.

Перед застосуванням Cerdak для лікування хімічних опіків, рану потрібно ретельно промити чистою проточною водою.

При опіках великих ділянок шкіри необхідно здійснити процедуру заміни рідини та білків, що можливо лише в лікарні.

Необхідно якнайшвидше ліквідувати опікові пухирі, щоб створити сприятливі умови для швидкого відновлення шкіри. Якщо пухирі залишити, це зашкодить швидшому одужанню. Таке лікування ран забезпечує набагато швидше загоєння та менше відділення струпу, оскільки немає рідини, яка б збиралася в опікових пухирях.

Рани при цукровому діабеті

 

Люди, які страждають на цукровий діабет, повинні бути особливо обережними, щоб не нашкодити собі, оскільки для загоєння ран на їхньому тілі потрібно більше часу, а також можливе виникнення ускладнень. Ампутація кінцівок при ранах, що не загоюються, здійснюється дуже рідко. Випробування виробу медичного призначення Cerdak при лікуванні ран у пацієнтів, хворих на діабет, показало чудові результати.

 

 • Початкове виявлення ран, навіть поверхневого потріскання шкіри, є досить важливим. Чим раніше розпочнете лікування ВМП Cerdak, тим швидше рани почнуть загоюватися. Багато пацієнтів, які страждають на цукровий діабет, усвідомлюють тільки потім, що навіть незначні рани потребують лікування.
 • Потрібно постійно контролювати рівень цукру в крові та “тримати” його в допустимих нормах.
 • Перед тим як розпочати лікування ВМП Cerdak, рана повинна бути обов’язково очищена  при необхідності - навіть шляхом хірургічного очищення.. Лікар повинен оглянути рану для того, щоб переконатися у наявності інфекції та визначитися у правильності лікування.
 •  Місця накладання засобу не повинні бути перетиснуті, оскільки це перешкоджає насиченню рани кров'ю.

Випадок 1: 52 - річний чоловік, який хворіє на цукровий діабет,

не інсулінозалежний, страждав від септичної виразки та запаль-

ного процесу середнього ступеня навколо виразки. Виріб

медичного призначення Cerdak для лікування ран накладався

в домашніх умовах згідно інструкції. Після 6 – ти

денного лікування стало помітно ознаки загоєння. Результатом

16 - денного лікування стало повне загоєння рани,

при чому не було ніякої потреби у подальшому лікуванні

пацієнта.

 

Випадок 2: 45 - річний вчитель школи, який хворіє на цукровий діабет, не інсулінозалежний, страждав на болючу виразку на правій голені. Рівень цукру в крові становив 16,25 ммол/л. Пов’язки Cerdak почали застосовувати як тільки поставили діагноз. Пацієнт також приймав Cotrimoxazole (2 табл. 2 рази вдень) та Diclophenac Sodium (25 мг. 3 рази вдень). Запальний процес та біль почав зникати вже на третій день. Після проведення 10 - денного лікування виразка почала затягуватися та загоюватися. Пацієнт не приймав потім жодних пероральних ліків, але дотримувався відповідної дієти та рівня цукру в крові, як робив раніше, що було обов'язковим. Розміри виразки все ще були 12мм/1 ступінь. Результатом проведення 33 - денного лікування було загоєння рани, але рівень цукру в крові все ще залишався 15 ммол/л. Пацієнт звернувся у центр хворих на цукровий діабет для отримання консультації та призначення відповідного лікування.

 

Виразки

 

Виріб медичного призначення Cerdak застосовується при лікування усіх типів виразок, як гострих, так і хронічних. Проте даний засіб не є “чудо-ліками” для застарілих виразок.

 

Примітка: Єдиним випадком, коли  можуть виникнути непередбачені ускладнення це випадки лікування хронічних виразок. Причина полягає в тому, що тканини деяких застарілих виразок можуть бути настільки пошкодженими, що поступове загоєння рани не відбуватиметься. Іншими словами, засіб Cerdak може допомогти лише в тому випадку, коли шкіра ще має природну здатність до регенерації.

Випадок 1: Пацієнт – 80-тирічна жінка, яка 2 тижні тому мала повздовжню виразку голені правої ноги. Лікування проводилося щоденно шляхом накладання водно-йодних пов'язок. Виразка постійно збільшувалася. Виріб медичного призначення Cerdak WTD накладався на рану згідно інструкції. Пацієнт не приймав жодних додаткових ліків. За 6 днів рана повністю загоїлася.

 

Випадок 2: Пацієнт – 54 - річний ветеран війни, наркоман; в результаті постійних ін'єкцій героїну у пацієнта розвинувся некроз шкіри на голені. На першому зображенні показано результати 12-ти місячного лікування за допомогою різних звичних засобів. Після 2 місяців звичайного лікування - результати були взагалі незначними. При застосуванні виробу медичного призначення Cerdak рана загоїлася за 2,5 місяці.

 

Сепсис рани не є протипоказанням для застосування засобу Cerdak, навпаки, антисептичні властивості керамічних гранул є важливим показником для використання даного виробу медичного призначення при лікуванні ран. Виникнення больових симптомів при накладанні Cerdak свідчить, що даний засіб не подіє. Для подолання больового синдрому рекомендується пацієнтам приймати анальгетики та ін. Якщо після проведення 10 денного лікування помітні ознаки загоєння, а інші ліки, що застосовувалися раніше, не допомагали, необхідно продовжити застосування засобу Cerdak. Набутий досвід використання виробу медичного призначення Cerdak свідчить про те, що 60 % пацієнтів з застарілими ранами з ускладненнями, що не піддаються звичному лікуванню, одужали.

Виріб медичного призначення Cerdak можна закладати у глибокі рани. Розміщення одного слою тканої марлі посередині, дає змогу легко робити перев'язку та її зміну.

При ранах великих розмірів необхідно зробити вливання рідини та білкових розчинів, що здійснюється лише в лікарні.

 

Поранення пальців верхніх та нижніх кінцівок:

Використання виробу медичного призначення Cerdak при лікуванні ран показало чудові результати, тому рекомендується використання даного засобу при лікування поранень пальців верхніх та нижніх кінцівок. Немає жодних інших препаратів, які можуть бути використані при лікуванні поранень такого типу. Просте прикладання засобу Cerdak на поранення та легка зміна перев'язки в домашніх умовах робить цей метод лікування досить ефективним при різних пораненнях.

Випадок 1: Пацієнт – 2 - ох річна дитина з пораненням вказівного пальця, з частковою ампутацією верхньої фаланги та повною втратою нігтьової пластинки. Поранення пальця лікувалося шляхом накладання на рану виробу медичного призначення Cerdak та прийому парацетамолу певний час. Через 5 тижнів проведення лікування відбулася повна регенерація м'яких тканин пальця, а нігтьова пластинка відновилася.

 

Особливості лікування різних поранень пальців верхніх та нижніх кінцівок вищезгаданим засобом показали позитивні результати стосовно відновлення нігтьової пластинки. У більшості випадків використання Cerdak WTD запобігає хірургічному втручанню, яке досить часто є невдалим та дорогим. Опис випадків з позитивними результатами прекрасно  це демонструє.

При лікуванні поранень пальців верхніх та нижніх кінцівок, інфіковані рани повинні бути ретельно очищені чистою водою, перед накладанням виробів медичного призначення Cerdak  .

Випадок 2: Пацієнт – 23 – ох річний фермер;

поранення лівого середнього пальця отримав, зв'язуючи цукрову тростину. Мотузок “відрізав” верхні м'які тканини пучки пальця, як показано на першому зображенні. Відірвана тканина включала в себе нігтьову пластинку та пучку пальця. Оскільки постраждалий звернувся за допомогою через 3 години після нещасного випадку, при чому відірвана частина пальця не була заморожена, було вирішено не пришивати її. На рану було накладено виріб медичного призначення Cerdak з керамічними гранулами. На жаль, немає фотографії, на якій зображено повне одужання пацієнта. Слід зазначити, що після проведення 6 – ти тижневого лікування пацієнт повністю одужав, але пігментація шкіри відновлювалася впродовж наступних шести тижнів. Помітним залишилося лише найбільш пошкоджене місце на самому нігті. Остання фотографія показує стан пальця через 3 місяці після проведення лікування.

Укуси:    Укуси людей та звірів         Укуси отруйних комах       Укуси отруйних риб

 

Застосування виробу медичного призначення Cerdak є унікальним, оскільки використання інших засобів для лікування укусів не зафіксовано. Завдяки надзвичайній особливості капілярного всмоктування Cerdak, даний засіб перешкоджає насичення організму отрутою. Досвід використання Cerdak при лікуванні укусів павуків, тварин та людей та часом при лікуванні укусів змій свідчить про наступне:

 

·         Перед накладанням виробу медичного призначення Cerdak укуси тварин необхідно ретельно очистити від слини. На початку лікування слід застосовувати антибіотики та анальгетики. Cerdak WTD використовується відповідно до вищезгаданих вимог при лікуванні шляхом хірургічного втручання.

·         Відомо, що отруйний укус павука проявляється пізніше, при чому спостерігається прогресуючий некроз тканин ран. Використання виробу медичного призначення Cerdak WTD зменшує площу пошкодження. При лікування слід застосовувати не лише Cerdak WTD, а й звичні засоби, такі як: великі дози кортизону та антибіотики – звичайно – при необхідності. Таким же способом слід здійснювати лікування укусів змій, а також інших отруйних комах та риб. Укуси отруйних комах повинні бути охолоджені з метою послаблення процесу розповсюдження отрути по всьому організму. Це зменшує небезпеку.

Використання виробу медичного призначення Cerdak при лікуванні укусів великих павуків (напр. Violet Spider) при яких відбувається отруєння організму, а також усунення некрозних тканин являються необхідними факторами для одужання. Після проведення початкового лікування рана буде більшою, ніж спочатку. Хірургічна обробка рани та прийом пацієнтом антибіотиків є також необхідним при лікуванні ран з застосуванням Cerdak.

·        Отруйні укуси морськими тваринами: Пошкоджена частина тіла повинна бути промита гарячою водою (яку тільки може витримати пацієнт). Отрута морських тварин виходить з організму при темп.25 ºС, при чому тепловий ефект досить швидко змінює якості білків, при чому менше пошкоджуються тканини, а біль “стухає” миттєво. Перед початком застосування засобу Cerdak омертвілі тканини повинні бути відділені шляхом хірургічного втручання.

 

Випадок: Пацієнт – 45 - ти річний чоловік з укусом павука на руці. Він визначив, що це був павук-скрипач. Рана була дуже подразнена, при детальному огляді виявлено, що тканини, які оточували рану, омертвіли. Пацієнт приймав преднізон (10 мг. 2 рази в день протягом 5 днів), пеніцилін та засіб Cerdak. Оскільки не було жодних ускладнень, рана загоїлася швидко, при чому втрата тканин та рубцювання виявилися незначними.

 

 
Пролежні

 

Перед початком застосування засобу Cerdak омертвілі тканини повинні бути відділені шляхом хірургічного втручання. У разі інфікування, рана має бути промита та очищена.

Для забезпечення більшої ефективності лікування ран засіб Cerdak накладається безпосередньо в порожнину пролежнів. Стосовно глибоких пролежнів, пов'язки повинні змінюватися досить часто, а якщо рана є “мокрою”, то зміну пакетів необхідно здійснювати 2 рази на день. При наявності великої кількості гною перед накладанням пов'язки необхідно промити рану 0,9% розчином натрію хлориду.

Ні в якому разі рана не повинна бути передавлена до повного загоєння, оскільки це є досить важливим фактором процесу лікування. Засіб Cerdak необхідно застосовувати до повного загоєння рани.

Випадок 1: Пацієнт – 30 - ти річний чоловік, який переламав собі шию при пірнанні в басейн. Він був частково паралізований. Пацієнту постійно на протязі місяця накладалися сучасні пов'язки, що зафіксовано на першій фото. Засіб Cerdak застосовувався в звичному порядку, при чому рани загоїлися без виникнення будь-яких ускладнень. Тканини, що оточували рану, також загоїлися після проведення курсу лікування виробом медичного призначення Cerdak.

Випадок 1: Пацієнт – 21 - ти річний чоловік, у якого параліч нижніх кінцівок внаслідок отримання вогнепального поранення  поблизу хребта. Після нещасного випадку хворий залишався в лікарні близько 2  місяців. Після початку застосування засобу Cerdak, рана почала швидко загоюватися. У пацієнта почався успішний процес реабілітації, внаслідок чого він був виписаний з лікарні вже через 8 тижнів.

 

Для запобігання появи пролежнів необхідно:

·         перевертати пацієнта кожні 2 години;

·         накривати червоні, пошкоджені ділянки шкіри лише захисними пов'язками для уникнення тиску на рани;

·         використовувати спеціальні захисні та надувні подушки, а також матраци.Хірургічні рани

 

Виріб медичного призначення Cerdak для лікування ран являється також перев'язочним матеріалом для післяопераційних ран. Перевага у використанні засобу Cerdak у даному випадку полягає у забезпеченні зменшення ризику післяопераційного сепсису у багатьох випадках. Очевидно, що даний засіб допомагає запобігти виникненню сепсису майже завжди. Сепсис післяопераційних ран - складне ускладнення, яке виникає у пацієнтів, що довго перебувають у лікарні, приймають антибіотики, анальгетики.

Засіб Cerdak залишається на рані до того часу, поки зовнішня сторона пов'язки на 50% не змінила колір. При зміні пов'язки Cerdak, рану необхідно очистити та дезінфікувати. Якщо рана є досить вологою, відбувається проста заміна та накладання даного засобу.

Випадок 1: Пацієнт – 43-ох річна жінка з 14-ти денною інфікованою, пост операційною раною, з частковим розходженням шву нижньої частини живота. Лікування відбувалося із застосуванням засобу Cerdak в домашніх умовах.

 

Багато хірургів мають звичку відкривати хірургічні рани на 1 чи 2 день після операції. Це є звичним та зовсім не шкодить процесу загоєння. Практичний досвід показав, що хоча б одноразове використання засобу Cerdak при лікуванні пост операційних ран зменшує потребу відкривати рану, оскільки контроль стану шва та виникнення первинних ускладнень здійснюється по поверхні пов'язки.

Завдяки керамічним гранулам, одним із ключових аспектів дії при застосуванні виробу медичного призначення Cerdak - є зменшення ризику запального процесу лінії шву. У свою чергу, це призводить до сухості рани, а також до зменшення кровотечі. Отже, з вищеописаного слідує: завдяки бактеріостатичній дії керамічних гранул, знижується ризик сепсису рани.

Використання даного засобу забезпечує “переворот” у засобах лікування пост операційних ран, гарантує швидке лікування пацієнтів, а також знижує  ризик виникнення ускладнень, таких як післяопераційний сепсис.

 

Первинні хірургічні рани до  застосуванням пов’язок Cerdak

 

Характерні ознаки рани - наявність набряку країв рани, виділення ексудату по лінії шва. Запальний    процес навколо скобок .

 

 

 

 

 

 

 

 

Первинні хірургічні рани після  застосуванням пов’язок Cerdak

 

Характерні ознаки рани -  відсутність набряку в області шва, виділень ексудату. Рана повністю очистилась. Всі ці ознаки вказують на зниження  запального процесу та загоєння рани.

 

 

 

 

 

 

 

 

Інші рани

 

 • Трофічні виразки в результаті венозного застою та порушення мікроциркуляціїПацієнти, які страждають на ВРВ повинні розуміти, що цей стан є незмінним, тому виразки нижньої частини ноги будуть  повільніше загоюватися. Незважаючи на особливість застосування виробу медичного призначення Cerdak, пацієнти повинні дотримуватися наступного: використовувати компресійні бандажі чи еластичні панчохи, довго не стояти, давати відпочинок ногам, трохи їх піднявши, робити фізичні вправи (прогулянки), контролювати власну вагу та продукти, якими харчуються.
 • Рани пацієнтів, які мають захворювання на ракЗасіб Cerdak може застосовуватися при лікуванні пацієнтів, які мають захворювання на рак, але загоєння злоякісних ран не входить до спектру дії даного препарату. При використанні Cerdak відбувається позбавлення специфічного запаху від ран.
 • Рани ВІЧ інфікованих пацієнтівЛікування засобом Cerdak має досить позитивні результати ВІЧ інфікованих пацієнтів з середнім рівнем імунної системи. Рекомендується також лікування даних пацієнтів відповідними антимікробними та антивірусними препаратами.

 

Пакети Cerdak у Вашій аптечці

 

 Опіки

Використання виробу медичного призначення Cerdak при лікуванні опіків має прекрасні результати. Перед початком застосування даного засобу необхідно провести дренування та відділення рани від омертвілих тканин. У разі виявлення глибокого інфікування, потрібно провести звичайне лікування антибіотиками. Накладання виробу медичного призначення Cerdak WTD необхідно проводити до повного загоєння рани.

 

Опікові пухирі

Перед початком застосування виробу медичного призначення Cerdak WTD необхідно відділити пошкоджену шкіру або повністю ліквідувати пухир. Завдяки унікальній неклейкій поверхні засобу, зміна пов'язок у пацієнта не викликає болю взагалі. Ліквідація верхнього шару пошкодженої тканини дасть змогу рані швидше загоюватися, при чому ризик інфікування є зовсім незначним.

 

Укуси змій та інші отруйні укуси

Використання засобу Cerdak сприяє послабленню процесу розповсюдження отрути в організмі. Будь ласка, з приводу використання даного виробу медичного призначення зверніться в розділ “Укуси павуків та інші отруйні укуси”.

 

Інфекційне зараження нігтьового валику

Інфекційне зараження нігтьового валику дуже часто призводить до виникнення невеликих, болючих наривів. Перед тим, як накласти засіб Cerdak, згідно інструкції, необхідно очистити та обробити рани антибіотиками.


   Швидке надання допомоги

Бактеріостатична дія керамічних гранул дає новий “подих” у лікуванні ран. Виріб медичного призначення Cerdak WTD використовується як пов'язка при лікуванні кровоточивих ран. Швидкість дії засобу є особливо важливим фактором, особливо якщо мова йде про зупинення кровотечі з метою зупинення втрати крові. Cerdak WTD може накладатися та замінятися як тільки пацієнта доставлять до лікарні швидкої допомоги чи до операційної. Унікальна дія та переваги застосування Cerdak говорять про те, що даний засіб є найкращим вибором лікування серйозних, а також незначних ран.

·         Незначні опіки, порізи та інші пошкодження

Використовуйте даний засіб згідно  інструкції.

 

Виріб медичного призначення Cerdak є також досить ефективним при лікуванні таких пошкоджень:

·         Інфіковані  виразки;

·         Рани, які виникли внаслідок невдалого проведення кріотерапії;

·         Опіки;

·         Розриви рваних ран, що затягнулися;

·         Травматичні пошкодження;

·         Септичні рани;

·         Розриви ран;

·         Розтріскування сосків при годуванні груддю.


Ви запитуєте – ми відповідаємо

 

П: “Два місяці тому мене вкусив павук. Рана не загоювалася, тому я почав використовувати Cerdak. На другий день застосування засобу - рана стала більшого розміру. Я негайно перестав прикладати Cerdak на рану, оскільки злякався, що її стан погіршується, а шкіра навколо неї пошкоджується. Що це було і як я мав вчинити правильно?”

Л: “При отриманні отруйного укусу, тканини, що оточують рану, пошкоджуються. Процес лікування передбачає відновлення пошкоджених тканин, а при повному відмиранні, їх ліквідацію. Але треба продовжувати лікування засобом Cerdak. Через декілька днів застосування починається процес загоєння рани. Слід відзначити, що завдяки наявності отрути, рана такого типу загоюється так само довго, як звичайні пошкодження.”

 

П: “Як потрібно здійснювати чистку рани при зміні пов'язки?”

Л: “При зміні пов'язки проведення очищення рани не є обов'язковим, оскільки дія засобу Cerdak вже є бактерицидною. Зовнішнє промивання рани рекомендується лише при наявності гною. При чому керамічні гранули, у свою чергу, також абсорбують гній, що сприяє послабленню процесу запалення або його частковому призупиненню.”

 

П: “В інструкції я прочитав, що вироби медичного призначення Cerdak необхідно міняти, як тільки вони повністю мокрі. Що це означає і як власне я маю визначати час зміни пов'язки?”

Л: “Заміна відбувається, коли більша частина зовнішньої сторони пакету-саше (та видима частина засобу, що накладається на рану) змінила колір, а керамічні гранули повністю мокрі. Саме тоді і необхідно здійснювати заміну. Виділення раною великої кількості ексудату відбувається лише на протязі 2/3 днів. Заміна засобу Cerdak, який накладається на більш сухі рани, здійснюється через 2/3 дні. У разі появи неочікуваного больового синдрому необхідно зняти Cerdak для визначення ступеню ускладнень.”

П: “Я чув від друзів, що засіб Cerdak має чудодійну силу, оскільки пролежні їхньої паралізованої мами загоїлися за досить короткий період часу, при чому больовий синдром та наявність неприємного запаху були незначними. Невже засіб Cerdak є “чудодійним”, при застосуванні якого відбуваються чудеса, в які важко повірити? Як так відбувається?”

Л: “Cerdak не є “чудодійним засобом”. Фізична дія керамічних гранул є очевидною та логічно зрозумілою. Гранули втягують рідину, що виділяється раною, при чому поверхня залишається майже сухою. Завдяки природним властивостям засобу - рани загоюються, а організм “справляється” завдяки генетично-закладеній здатності забезпечення біохімічного процесу відновлення. Дія засобу Cerdak оптимізує процес ефективного загоєння рани.  ”

П: “У мене давно була виразка на голені, розміром приблизно з 50 - ти центову монету. Я використовував засіб Cerdak, рана добре загоїлася. Здається, мені не потрібно більше його застосовувати, чи я помиляюсь?”

 

Л: “Дехто продовжує використовувати виріб медичного призначення Cerdak, але при цьому лікар чи медсестра постійно здійснює огляд для виявлення небажаних ознак слабкої циркуляції, наявності інфекції чи набряку тканин навколо рани. Найбільш частою проблемою є зараження, що має лікуватися у звичному порядку антибіотиками. В такому випадку роблять бак посів на виявлення збудника. Це допоможе правильно підібрати антибіотик для проведення відповідного лікування.”

 

П: “Моя рана є дуже мокрою. Я наклав пов'язку на рану вранці, не пройшо і 12 годин, а ексудат потік по нозі. Мені потрібно міняти пов'язку двічі на день?”

 

Л: “Так, звичайно, чим частіше, тим краще. Якщо пакет-саше Cerdak змінив колір, негайно міняйте. У багатьох випадках така проблема швидко вирішується, оскільки даний препарат сприяє зменшенню запального процесу рани.”

 

П: “Моя рана почала швидко загоюватися, але починаючи з вихідних, вона покрасніла та напухла. Можливо в мене алергія на засіб Cerdak?”

 

Л: “Дія гранул пакетів Cerdak не має високої активності, тому не може викликати алергічної реакції. Алергія може виникнути тільки тоді, коли дана речовина висипалася на шкіру, яка у свою чергу прореагувала у такий спосіб.”

 

Речовини, що використовуються для заповнення пакету-саше є органічними, схвалені Федеральним Управлінням по лікарським препаратам. Почервоніння самої рани може бути пояснене реакцією шкіри на пластир, чи зміною у живленні тканин кров'ю, що також сприяє нормальному процесу загоєння.

 

П: “Мій батько страждає на пролежень великих розмірів на тазовій ділянці тіла. Він паралізований та має надмірну вагу. Яким чином я маю застосовувати виріб медичного призначення Cerdak? Мені потрібно накладати на рану не одну пов'язку чи одну, але найбільших розмірів?”

 

Л: “Відповідний склад засобу Cerdak передбачає використання препарату при  лікуванні навіть великих ран з інтенсивним виділенням ексудату. Як варіант, на рану також можна накладати декілька пакетів-саше. Для того, щоб полегшити процес накладання та заміни засобу Cerdak, відділіть один прошарок пов'язки та помістіть його в порожнину рани, а сам засіб покладіть зверху на рану. Для уникнення появи подразнення шкіри для прикріплення - використовуйте  лейкопластир.”

 

 

 

Технічна інформація

 

Біокерамічні вироби медичного призначення для лікування ран

Практичне застосування традиційних керамічних речовин таких як скло чи порцеляна при протезуванні очей та зубів відпрацьовувалось досить довгий час. За останні два десятиліття науково технічний прогрес у медицині сприяв дослідженню застосування нового класу керамічних речовин - біокераміки.

 

Біокераміка та внутрішнє застосування

Біокераміка, яка використовується при хірургічній імплантації виготовленні лікарських засобів, сприяє утворенню тісного прямого контакту з тканинами організму. Хімічними властивостями біокераміки є як біоінертність, відсутність негативного впливу на організм, так і біологічна активність і взаємодія з тканинами. Слід відзначити, що жодна хімічна, біохімічна  реакція чи вплив не є токсичним. Так само як хімічні властивості, фізичні властивості біокераміки коливаються від активних до самих незначних.

Оптимальна речовина спеціального призначення передбачає відповідну комбінацію хімічних та фізичних властивостей, таких як:

 • За своїм складом біокераміка, як протез для кульшового суглобу має високий вміст алюмінію чи двооксиду цирконію, не є біо активною, але міцною, стійкою речовиною при стиранні та довготривалій експлуатації.
 • Сітчасте покриття, надійність якого перевірена на хірургічних металевих імплантатах, забезпечує здійснення безпосереднього контакту з тканинами організму. До складу покриття входять кристали гідроксиапатиту, кераміка середньої міцності, що за хімічним складом схожа на природну кістку.
 • Кісткові речовини складаються з біоактивних пористих кальційвмістких фосфатних речовин.
 • Штучні, природні покриття та інші матеріали виготовлені з склокераміки, назва яких запатентована під відповідними торговими марками. 
 • Система локальної дії ліків забезпечується сітчастому, пористому розміщенні керамічних речовин, при чому тверді скляні мікрогранули використовуються як “канали постачання” радіоактивних лікувальних “помічників.”

 

Біокераміка для зовнішнього застосування                           Гранули Сердак

Принцип використання біокераміки в нещодавно винайденому засобі для лікування ран радикально відрізняються від того, як використовувалася біокераміка раніше.

Відмінності є такими:

 • Пов’язки не застосовуються постійної. Вони накладаються на рану на певний проміжок часу, тривалість якого залежить від того, наскільки багато рана  виділяє ексудату.
 • Вони не мають прямого контакту з тілом. Оскільки керамічні гранули знаходяться в пакетах-саше, що пропускають повітря, вони ніколи на пряму не контактують з раною – навіть в період активного виділення раною ексудату.
 • Відсутність прямого контакту з тканинами тіла, тому хімічний склад кераміки не є дуже впливає на процесу загоєння рани, що не можна сказати про фізичні властивості даної речовини (кераміки).

 Склад та властивості біокераміки

  Окрім хімічної стабільності біокераміки, що є досить важливою стосовно якостей рідкісних речовин, здатність зберігати оптимальну мікроструктуру при процесі формування має також велике значення. З огляду на це, активними речовинами є біоінертний двуокис цирконію та алюмінію, так само як і композиція склокераміки алюмінію-силікату, що використовується також при виробництві міцної кухонної посуди та   верхньої частини кухонної плити.

 

Композиція та властивості

Виріб медичного призначення з керамічними гранулами для лікування ран складається з пакету-саше, наповнених керамічними гранулами, що в діаметрі становить 0,7 мм (від 0,2 мм до 1,2 мм). Пакети-саше мають високий коефіцієнт абсорбції та проникності, не прилипає до рани, що схвалено Федеральним Управлінням по лікарським засобам. Керамічні гранули вільно розташовані в пакетах-саше, тому утворюють широкі проміжки. Керамічні гранули мають високий рівень проникності та абсорбції, що дає змогу затримувати та абсорбувати рідину у великих кількостях. Завдяки аеродинамічним якостям, сила всмоктування найменшої пори становить близько 933 кілопаскаль. Це становить потужний потенціал кераміки та особливостей її дії.

 

Фізичні властивості

Фізична властивість пов’язки Сердак для лікування ран є досить простою, що показано на малюнку. (див. Мал.1).

Рана виділяє ексудат (рівень V). інфікований ексудат абсорбується пакетом-саше, і проходить той самий рівень (V1=V2). Після взаємодії з керамічними гранулами, ексудат, який містить бактерії абсорбується на рівні V3, що відбувається значно швидше, ніж процес поглинання. Це забезпечує потрапляння повітря на межі контакту пакету-саше з тілом. Коли це сталося, процес абсорбції призупиняється до того часу, поки рана знову не помокріє, і процес повторюється знову.

Завдяки потужній силі абсорбції керамічних гранул в  пакетах-саше постійно відбувається мінімізація  мокріння рани. Проте, накопичена рідина не вивільняється з  зони розміщення гранул, при чому вільні повітряні проміжки між керамічними гранулами залишаються сухими та наповненими повітрям. Неприємний запах поверхні також абсорбується керамічними гранулами.

 

Лікування рани біокерамічними гранулами

 

Властивість відділення та абсорбція бактеріологічного ексудату рани є притаманною більшості сучасних засобів лікування ран. Механізм дії абсорбції та зберігання ексудату за допомогою керамічних гранул, що було описано в попередньому пункті, має свої особливості щодо створення сприятливих умов загоєння:

 • процес абсорбції ексудату з рани, зберігання його та повторне виділення “свіжої” рідини раною не є тривалим процесом. В результаті постійного перерозподілення ексудату за допомогою керамічних гранул, та рідина, що виділилася з самого початку, залишається в пакеті-саше, а та, яка виділилася пізніше – між вільними повітряними проміжками. Даний процес не дає змогу повністю висихати рані, тому вологість допустимого рівня (для нового виділення ексудату) постійно підтримується.
 • абсорбований бактеріологічний ексудат концентрується на поверхні керамічних гранул, оскільки гранули, у свою чергу, є більшими, ніж утворені повітряні проміжки. В такому разі, бактеріологічна речовина вивільняється на зовні.
 • висока абсорбуюча властивість керамічних гранул, що забезпечує затримку виділеної рідини та нормальний рівень сухості поверхні, означає, що кисень циркулює між керамічними гранулами, при чому рана також насичується киснем.

 

Фізичні фактори, що визначають дію даного засобу

Основними фізичними факторами, що визначають дію даного виробу медичного призначення з керамічними гранулами при лікуванні ран, є:

Високий рівень поглинання кераміки

Рекомендується тримати засіб подалі від води, а також заміняти його при 50% насищенні.

 • Зовнішні фактори, що впливають на поглинання керамічними гранулами ексудату
 • Необхідно пам'ятати про те, що при застуванні виробу медичного призначення з керамічними гранулами не використовуються інші мазі та препарати на олійній (жировій) основі.
 • Прямий контакт рани та засобу
 • Виріб медичного призначення з керамічними гранулами для лікування ран діє лише в разі прямого контакту з раною. Слабке накладання, при чому контакт є досить слабким чи засіб не покриває рану повністю, або цьому перешкоджають не відділені мертві тканини,  передбачає застосування відповідних дій.

 

Винайдення Cerdak

Південноафриканська компанія Dakot, яка спеціалізується на виготовленні кераміки високої технології, винайшла метод вироблення стійкого керамічного матеріалу з контрольними друхрівневими порами різних розмірів.

Початок широкого використання біокераміки за останні 2 десятиліття допоміг Дірку Котце, співвласнику компанії  Dakot виявити, що завдяки якостям кераміки її медичне застосування є можливим. Він представив зразки засобів місцевому лікарю-практику Ернсту Айзелену, пояснивши екстраординарні фізичні властивості впливу кераміки.

Більше, ніж рік тому, в грудні 1998року, лікар Ернст Айзелен використав кераміку (в формі порошку) для лікування ран шляхом накладання засобу на великі інфековані виразки голені. Пацієнт відмовився від лікування в лікарні, але використовував запропонований метод лікування лікарем Ернстом Айзеленом. Неприємний запах рани швидко зник, а на протязі 48 годин стали помітними ознаки загоєння. Лікар продовжував експериментальне застосування виробу медичного призначення Cerdak з керамічними гранулами дл лікування ран, при чому було задіяно близько 700 пацієнтів, які страждали на гострі чи хронічні рани.

 

Патент

 

Вироб медичного призначення CERDAK™ з керамічними гранулами для лікування ран запатентован у всьому світі.

 

Реєстрація

 

Завдяки своїй дії та складу Cerdak класифікується як виріб медичного призначення з керамічними гранулами для лікування ран. Використання засобу затверджено Південноафриканською Радою з питань регулювання використання медичних препаратів.

 

Виробництво

 

Пов’язки  Cerdak з керамічними гранулами для лікування ран виробляється Cerdak (Pty) Ltd. Даний завод знаходиться в м. Мтунціні в Квазулу (Північні Землі Наталя). Продукція пакується та постачається з м. Мтунціні, Південна Африка.

Всі рідкісні матеріали, отримані з Південної Африки, забезпечують досить сильну підтримку місцевому інвестуванню та розвитку. Зареєстровано, що даний засіб є продуктом, що приносить велику користь країні. Виріб медичного призначення Credac з керамічними гранулами для лікування ран є доступним по ціні для кожного. Стабільність рівня цін досягається використанням власних рідкісних копалин, а не імпортованих. 

 

 


 

 

 Вы можете купить биокерамические повязки в нашем интернет-магазине

и ознакомиться с полной картой предоставленного выбора

все отзывы

У этой новости нет отзывов. Будьте первым!

Оставить отзыв

Капча